O mnie

Do genealogii wprowadziła mnie w zasadzie praca pilota i przewodnika wycieczek. Historia mojej rodziny wprawdzie zawsze mnie interesowała jako temat, który należało zbadać, ale przedtem GR 2015 LIGHTnie miałam silnego bodźca, żeby coś z tym zrobić. Równolegle z pracą „zawodowego poszukiwacza” rozpoczęłam więc poszukiwania moich własnych korzeni. Już na początku zdecydowałam, że osobami od których rozpocznę poszukiwania, będą wszyscy moi pradziadkowie czyli 8 osób, co oznaczało, że będę badać zarówno linie męskie jak i żeńskie.

Te poszukiwania dowiodły, że większość moich przodków wywodzi się z północnego Mazowsza, część z północnych krańców Małopolski, a są też przodkowie, których pochodzenie nie jest do końca ustalone. Oczywiście to wszystko dotyczy najwyżej XVIII w. i nie wiadomo, gdzie ci wszyscy moi przodkowie znajdowali się wcześniej, być może w tym samym miejscu a być może nie. Ustna tradycja prowadzi nazwisko Rychlik w stronę Czech. Jest to możliwe i być może zostanie kiedyś potwierdzone. Może w tym pomóc odnalezienie krewnych wskazanych przez pokrewieństwo genetyczne. W poszukiwaniach genealogicznych mam jeszcze do rozszyfrowania wiele tajemnic…

Moja pierwsza strona internetowa powstała w 2005 głównie ze względów zawodowych i jest prowadzona w języku angielskim. Nie ma tam – jak  w „praktykowaniu genealogii” – artykułów poświęconych problemom genealogicznym, pojawiającym się w trakcie poszukiwań. Nie ma też innych działów tematycznych, które będę rozwijać w tym miejscu.
Natomiast jedna z jej podstron poświęcona jest mojej własnej genealogii – to znaczy genealogii kilkunastu rodzin spokrewnionych ze mną. Dzięki tym informacjom odnalazło mnie już kilku dalszych krewnych.
Prezentowane informacje pochodzą z poszukiwań przeprowadzanych w różnym czasie, wiele rodzin oczekuje na „dalsze prace genealogiczne”.
Poniżej link do genealogii moich przodków – z góry przepraszam za jedną wersję językową, choć nie sądzę, by było trudno czytać moje kaskadowe tablice genealogiczne:
Tablice genealogiczne rodzin moich przodków.
Jeżeli chodzi o rodzinę Pieniążków, to najbardziej aktualne informacje znajdują się w mojej książce Praktykowanie genealogii. Pieniążkowie z Jedlińska XVIII-XIX w.

Aktualną listę moich książek i artykułów można znaleźć tutaj.

Grażyna Rychlik

W razie potrzeby można się ze mną kontaktować poprzez adres opublikowany także w moich książkach: genealogiagrychlik@gmail.com

ENGLISH
I also run a web site oriented more towards my genealogy and guiding work. Here is a link to the site.
I can be contacted via  email: genealogiagrychlik@gmail.com or contact email given in my other site.

 

 

Reklamy