Genealogicznie zakręcieni. GenoGaleria. Gadżety genealogiczne i nie tylko.

 

Chodząc po różnych targach organizowanych nie tylko na święta ale przy wielu innych okazjach, ciągle wypatruję produktów, które miałyby coś wspólnego z genealogią, choćby w sensie symbolicznym.
W zasadzie do tej pory nic takiego nie znalazłam, poza bardzo rzadko zdarzającymi się odwzorowaniami drzew na kubkach czy innych przedmiotach, które jednak nie były projektowane z przyczyn wiążących je w jakikolwiek sposób z genealogią.

Z prawdziwą radością przyjęłam pojawienie się GenoGalerii, sklepu internetowego, który tę pustkę wypełnia. Możemy tu znaleźć różnego rodzaju produkty, które zostały zaprojektowane z myślą o genealogach. Wykorzystano tu istniejące symbole genealogii, z którymi genealodzy chętnie się utożsamiają, ale i zaprojektowano nowe. GenoGaleria zdaje się wychodzić naprzeciw różnym gustom, każdy zapewne znajdzie tam coś dla siebie.z spiralagen

Znajdziemy więc na przykład biżuterię czy breloczki z kilkoma wzorami zawieszek o kształcie drzewa (w domyśle genealogicznego!). Bardzo podobają mi się hałsa „genealogicznie zakręcony” i „genealogicznie zakręcona” oraz „genealogiczne zakręcenie”, które zdają się oddawać stan ducha i umysłu wielu genealogów, wciąganych w wir poszukiwania i odnajdywania przodków a przez to w wir zdarzeń zarówno z przodkami jak i z tymi poszukiwaniami związany. Hasła te jako część bardzo fajnego projektu dekoracyjnego pojawiają się między innymi na koszulkach.

W GenoGalerii znajduje się też rozbudowujący się dział z książkami poświęconymi czy to historii lokalnej czy to samej genealogii.
Można tam także nabyć moje książki. Bezpośredni link do sklepu GenoGaleria oraz do moich publikacji, dostępnych w GenoGalerii poniżej.

GenoGaleria – Link do sklepu internetowego

Data urodzenia Fryderyka Chopina. Ewaluacja źródeł, analiza informacji, konkluzja. Link do GenoGalerii.

Praktykowanie genealogii. Pieniążkowie z Jedlińska XVII-XIX w. Link do GenoGalerii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s