Forensic genealogy albo genealogia śledcza, nareszcie więcej informacji, more information at last.

Mój wpis z 30 sierpnia 2016 na temat forensic genealogy wzbudził duże zainteresowanie. Musiałam powstrzymać się do dziś z odpowiedziami na różne pytania związane z tym enigmatycznym określeniem, przetłumaczonym przeze mnie na „genealogia śledcza”. Sam fakt, że nie ma ono jednolitego tłumaczenia z języka angielskiego na język polski dowodzi, że jest to dziedzina nie do końca znana lub rozpoznana w Polsce.

Dziś można się już bardzo dużo dowiedzieć na ten temat, czytając wywiad z dr Colleen Fitzpatrick, którego udzieliła miesięcznikowi genealogicznemu „More Maiorum”.

Mam nadzieję, że doświadczenia w poszukiwaniach w ramach forensic genealogy, którymi dr Colleen Fitzpatrick się dzieli, zmienią nieco postrzeganie w Polsce genealogii jako jedynie amatorskiej dziedziny, polegającej na tworzeniu mniej lub bardziej udokumentowanych drzew genealogicznych.

Zachęcam do lektury!

Link do październikowego (2016) numeru „More Maiorum”:
Wywiad z dr Colleen Fitzpatrick, s. 6-13

Exceptionally I am writing also in English. Simply because the original language version (English) of the interview with Dr. Colleen Fitzpatrick was published next to the translation into Polish with native-speaking audience in mind.
„Forensic genealogy” is a term completely unknown in Poland to the extent that it may be translated into Polish in different ways. „More Maiorum”, having taken an opportunity to interview Dr. Colleen Fitzpatrick about her work in the realm of „forensic genealogy”, is giving its readers a rare opportunity to become familiar with a completely different aspect of genealogy – professional yet focused on the „forensic” angle of research and genealogical expertise.

Link to the October 2016 issue of „More Maiorum”:
Interview with Dr. Colleen Fitzpatrick p. 14-19

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s